piernikalia logo

Artyści

Anna i Romuald Spychalscy, to duet pochodzący z centralnej Polski i istniejący na rynku od ponad 7 lat. Dzięki pasji i miłości do muzyki artyści stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Koncertują wykonując znane utwory w autorskich aranżacjach. Od początku istnienia Anna i Romuald zrealizowali kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą we Francji, Holandii, Niemczech, Kanadzie i USA. Współpracują z wieloma wybitnymi dyrygentami, czego owocem są wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz w "Przystankach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także koncerty pod batutą Jerzego Salwarowskiego, Mirosława Jacka Błaszczyka, Łukasza Borowicza oraz Artura Komorowskiego.

Oprócz repertuaru operetkowego, pasji Romualda, która stała się punktem wyjścia do stworzenia duetu, nowego szczebla w karierze, Anna i Romuald sięgnęli do repertuaru musicalowego rozszerzając go w niedługim czasie o światowe hity z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. W ich muzycznym menu pojawiły się utwory polskie i zagraniczne. Szczególnie upodobali sobie hity Andrea Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50', 60' i 70'. W ostatnim czasie do swojego repertuaru włączyli również przeboje lat 20' i 30'. Zmiana formy artystycznej okazała się strzałem w "dziesiątkę". Ania i Romek stale koncertują realizując rocznie ponad 50 koncertów, eventów i imprez prywatnych realizowanych na specjalne zamówienie.

Spychalscy łączą style i gatunki, tworzą nowe tematyczne programy koncertów sięgając po wciąż nowy repertuar i tworząc nowe aranżacje, co pozwala im wciąż zaskakiwać Widzów spełniając ich najbardziej wygórowane muzyczne oczekiwania. Podczas tylko jednego koncertu Widzowie wsłuchają się w piękno włoskiego Bel Canto, zrozumieją miłości pięknej Belli do Bestii, wzruszą się przy nastrojowych tematach muzyki filmowej i balladach z gatunku muzyki POP, przeniosą się w świat dziewiętnastowiecznych wiedeńskich sal koncertowych, umówią się na dziewiątą z Eugeniuszem Bodo oraz będą świadkami mrożącej krew w żyłach historii opowiedzianej słowami piosenki Delilah!

Ich bestsellerowe programy, to „Koncert trzech tenorów i…”, dwie godziny doskonałej zabawy i solidnej dawki humoru; “Tornera l’amore”, koncert z największymi przebojami muzyki włoskiej, które przez wspólne śpiewanie przeniosą nas w świat pachnący słoneczną Italią; „Gala Przebojów”, z największymi hitami światowego repertuaru, utworami XX-lecia międzywojennego oraz wiedeńskiego stylu; „Rewia musicalowa”, w której nie zabraknie największych przebojów tego gatunku, jak między innymi ” Kabaret”, „West siede story”, „Chicago” ; „Wielka sława, to żart” ze słynnymi ariami operetkowymi, pieśniami neapolitańskimi, songami musicalowymi, znanymi melodiami filmowymi oraz szlagierami muzyki rozrywkowej, „Powróćmy, jak za nie-dawnych lat…” wzruszająca podróż sentymentalna z przebojami wykonywanymi przez Mieczysława Fogga, Tolę Mankiewiczównę, Żabczyńskiego czy Eugeniusza Bodo, „Od Sinatry do Prestleya” z największymi przebojami muzyki rozrywkowej okraszone melodiami wykonanymi na saksofonie. Ponadto w repertuarze znajdują się także programy specjalne, jak „Zaśpiewajmy o miłości!” koncert nie tylko Walentynkowy; „Brunetki, blondynki”; koncert o kobietach i dla kobiet; sylwestrowe gale przebojów, koncerty noworoczne, koncerty kolędowe, patriotyczne i papieskie.

                                                        

 

Zdjęcia

Video

Newsletter