piernikalia logo

O festiwalu

Zapraszamy aktywnych artystycznie Seniorów (zespoły i solistów) do udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Ruchu Seniorów „PIERNIKALIA”, który odbędzie się w Łodzi w dniach 17-19 listopada 2017r.
IX Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia” to cykliczna impreza popularyzująca dorobek artystyczny seniorów realizowana w  Poleskim Ośrodku Sztuki filia „Karolew” w Łodzi. Formuła Festiwalu oparta jest na konkursie w dwóch kategoriach: solista i zespół. Forma prezentacji jest dowolna, np.: chór, teatr, kabaret, piosenka, recytacja. Wyróżnikiem Festiwalu jest brak komisji oceniającej – jurorami jest zgromadzona publiczność, która drogą głosowania wyłania laureatów. Brak opłat startowych dla wykonawców, jak i bezpłatny wstęp dla publiczności na wszystkie wydarzenia festiwalowe, czyni imprezę w pełni dostępną dla zainteresowanych. Zwycięzcy otrzymują zaszczytne tytuły „Wesołego Piernika” i piernikowe serca. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Festiwalowi towarzyszy wystawa prac fotograficznych i plastycznych pt. „Co nam w duszy gra”.               
Misją IX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Ruchu Seniorów „Piernikalia” jest stworzenie przyjaznego miejsca, w którym seniorzy mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych: muzycznych, wokalnych, instrumentalnych, tanecznych aktorskich przed szeroką publicznością. Festiwal ujawnia nieodkryte dotąd możliwości ludzi „złotego wieku”. Projekt zapisał się już na stałe na mapie wydarzeń kulturalnych Łodzi        i makroregionu łódzkiego.

Od IV edycji Festiwal jest realizowany w rozszerzonej formule o zasięgu ogólnopolskim.
Ewaluacja trzech pierwszych edycji cyklu dowodzi, że pomysł zorganizowania Festiwalu „Piernikalia” okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Rosnąca z roku na rok liczba zarówno wykonawców, jak i widzów oraz fakt, że uczestnicy pierwszych edycji chętnie wracają w kolejnych latach, oznacza, że Festiwal spełnia ich oczekiwania.

Z radością i niekłamaną satysfakcją organizator obserwuje coraz wyższy poziom wielu prezentacji. Ale i te mniej perfekcyjne występy widzowie oglądali z przyjemnością – ewentualne braki techniczne wykonawców zastępowały ich kolorowe kostiumy, uśmiech i wielka determinacja. W ciągu siedmiu lat istnienia Festiwalu ujawnił się nowy wizerunek Seniora – aktywnego, pełnego potencjału.
Tegoroczny Przegląd rozpoczynamy w piątek 17 listopada o godzinie 15.00, w sobotę zapraszamy o godzinie 11.00, a w niedzielę o  godzinie 10.00. W niedzielę zostaną ogłoszone wyniki, wręczone dyplomy, nagrody dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników.

IX Ogólnopolski Festiwal Ruchu Artystycznego Seniorów zwieńczy koncert Anny i Romualda Spychalskich.


Serdecznie zapraszamy!!

 

 

 

 

Zdjęcia

Video

Newsletter